Specjaliści Medbest Care

Karolina Paulina Bebelska
Magister położnictwa, absolwentka studiów doktoranckich I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca akademicki.
Członkini Organizacji Pozarządowej MaterCare International. Uczestniczka licznych kursów specjalizacyjnych z dziedziny położnictwa, ginekologii i neonatologii.
Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dotacji projakościowej dla najlepszych doktorantów WUM. Uczestniczka i prelegentka na konferencjach naukowych oraz autorka licznych publikacji z wyżej wymienionych dziedzin.
Na co dzień położna bloku porodowego – towarzysząca kobietom podczas cudu narodzin.
Prywatnie miłośniczka podróży, fotografii, dobrej kawy i ciekawej literatury.

mgr Mariola Błachnio
Dyplom Położnej uzyskałam w 2003 roku, jestem także absolwentką studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Dydaktyki Ratownictwa Przedmedycznego. Pracuję jako wykładowca akademicki WUM. Od lat uczestniczę w edukacji przedporodowej kobiet i ich rodzin. Obserwuję jak ewoluują ich potrzeby i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć. Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą bliźniąt.

lek. med. Jolanta Czarkwiani
Od prawie trzydziestu lat, odkąd ukończyłam II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), dbam o zdrowie moich bliskich i pacjentów. W swojej karierze zajmowałam się zarówno medycyną teoretyczną (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN) jak i ogólną praktyką lekarską (Instytut Onkologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital NHS w Ascott w Wielkiej Brytanii ). Od dziesięciu lat prowadzę Gabinet Prywatnej Praktyki Lekarskiej w Warszawie. Szczególnie bliskie są mi problemy zdrowotne starszego pokolenia (cywilizacyjne choroby przewlekłe, stany poudarowe i otępienne). Od siedmiu lat zajmuję się także medycyną estetyczną pomagając przywrócić dobry wygląd i samopoczucie moich pacjentów.
W mojej pracy najważniejszy dla mnie jest wzajemny kontakt, zrozumienie i szacunek oraz tzw. całościowe podejście do problemów z jakimi zwracają się do mnie pacjenci.
Poza pracą jestem szczęśliwą mamą dwóch dorosłych córek, z których jedna kończy doktorat z genetyki w Londynie, a druga studiuje reżyserię w Warszawie.

Joanna Kielbasińska
Od prawie 20 lat jestem dyplomowaną pielęgniarką, a od 12 także położną. Swoją wiedzę i doświadczenie staram się przekazywać młodym studentom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej, będąc ich mentorką od 2007 roku.
Aby mieć możliwość zarówno ciągłego uczenia się, zdobywania doświadczenia i nauczania innych pracuję ze studentami w oddziałach szpitalnych.
Jestem inicjatorką grup wsparcia dla pacjentek w każdym wieku. Wykładowcą spotkań dla przyszłych rodziców i rodziców małych dzieci.
Od 15 lat interesuję się możliwościami wykorzystywania komórek macierzystych, dlatego też współpracuję z różnymi bankami krwi pępowinowej prowadząc w nich szkolenia personelu z zakresu zakażeń.
Przez 5 lat byłam konsultantem medycznym czasopisma Encyklopedia Zdrowia Dziecka (dwutygodnika skierowanego do rodziców). Od wielu lat współpracuje z różnymi wydawnictwami medycznymi pisząc artykuły dla młodych rodziców.
Moim największym hobby jest fotografia, szczególnie dziecięca.

Anna Błędowska
Położna, której doświadczenie jest gwarancją poczucia bezpieczeństwa i ogromnych kompetencji w opiece nad mamą i dzieckiem. Trzydzieści jeden lat na sali porodowej, to wiedza i profesjonalizm silnie ugruntowany na pasji i satysfakcji w najwyższym poziomie oferowanej pomocy. Dzielenie się wiedzą i pomoc rodzicom w przygotowaniu na przyjścia nowego członka rodziny nazywa misją, którą konsekwentnie realizuje od wielu lat prowadząc wykłady w szkole rodzenia.
Poza pracą kocha dalekie podróże i zwierzęta.

mgr fizjoterapii Łukasz Gąsior
Dyplomowany Osteopata, Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz European School of Osteopathy w Anglii. Wieloletni praktyk, założyciel gabinetu OSTEO-MED. Wicedyrektor PAMO (Polska Akademia Medycyny Osteopatycznej ). Od lat związany z działalnością edukacyjną w zakresie prowadzenia wykładów i szkoleń osteopatycznych dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych. Współpracuje z firmą MedBest Care świadcząc usługi z zakresu rehabilitacji i osteopatii oraz ze Szkołą Narodzin Jeannette Kalyty.

Monika Jodłowska
Jestem położną i kocham być położną. Zawód jest moją pasją, moją codziennością. Pracuję na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jako wykładowca. Młodym adeptkom sztuki położniczej przekazuję wiedzę, doświadczenie ale przede wszystkim zawracam uwagę na empatię wobec kobiety ciężarnej, rodzącej czy też w połogu. Położnictwo jest działem medycyny bardzo wymagającym, łączy w sobie wiedzę z zakresu ginekologii, psychologii, dietetyki i socjologii. Szczególną troską otaczam kobiety w okresie karmienia piersią. Wspierając matki karmiące, troszczę się o ich dobre samopoczucie, pomagam zbudować obraz kompetentnej kobiety, a w efekcie zaspokoić potrzeby Maleństwa. Sztuką udzielania porady kobiecie po porodzie jest ugruntowanie jej kobiecości, a w dalszej kolejności odkrywanie z nią uroków macierzyństwa. Moja energia życiowa napędza mnie do działania i dzielę się z nią z młodymi mamami. Bycie kobietą szczęśliwą i zrealizowaną matką jest trudne ale na własnym przykładzie wiem, że można osiągnąć sukces.

Kinga Kaczyńska
Jestem położną od 20 lat. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny. Prowadzę prywatną praktykę indywidualnej opieki okoloporodowej. Pracuję w szpitalu św. Anny w Piasecznie na sali porodowej. Nieustannie pogłębiam wiedzę z dziedziny Położnictwa. Na co dzień w swojej pracy towarzyszę kobietom w najpiękniejszym i najważniejszym okresie ich życia. Moja praca jest moją pasją. Jestem szczęśliwa, iż należę do grona osób, które kochają to co robią. W życiu prywatnym jestem mamą trójki cudownych dzieci - Piotra, Julki oraz Anastasiji. One są moją siłą napędową w życiu. Jako hobby traktuje czas spędzaby z Nimi oraz z dobrą książką.

Karolina Mossakowska
Położną nie można być z przypadku, chociaż na początku myślałam, że tak. Zmieniło się moje podejście podczas pierwszej wizyty na sali porodowej w jednym z warszawskich szpitali. Tego dnia wiedziałam już, że nie chcę być nikim innym, tylko POŁOŻNĄ. A to za sprawą położnych pracujących na tym oddziale. To one zaszczepiły we mnie miłość do tego zawodu. Jest to moja najlepsza życiowa decyzja. Nic nie zastąpi widoku mamy i taty wpatrzonych w ich MAŁE WIELKIE SZCZĘŚCIE. Te chwile, kiedy położna staje się swatką, która zapoznaje rodziców z ich dzieckiem, są kwintesencją mojego zawodu.
Kocham wycieczki wysokogórskie, więc pewnie nie mogłam zostać nikim innym niż POŁOŻNĄ. Bo ta droga zawodowa to czasami czarny a czasami niebieski szlak górski. Zdarza się, że podchodzimy łagodnie pod górę, ale czasami mam pionową ścianę. Zawsze jednak warto, bo CEL jest najpiękniejszym widokiem. A moją rolą jest razem z rodzicami zdobyć szczyt, a później pomóc im łagodnie zejść na dół.

mgr Dorota Świątkowska
dietetyk kliniczny, psychodietetyk
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia na kierunku „Poradnictwo Dietetyczne” oraz studiów podyplomowych z psychodietetyki.
Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy z pacjentami w szpitalu klinicznym oraz poradniach lekarskich i dietetycznych. Prowadzi wykłady o tematyce żywieniowej.
Autorka wielu poradników i artykułów dotyczących zdrowego żywienia, między innymi: „Poradnika żywienia kobiet w ciąży”, powstałego w Instytucie Matki i Dziecka we współpracy z Fundacją Nutricia oraz „Poradnika dla rodziców dziecka otyłego” powstałego dzięki Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.
Wielokrotnie uczestniczyła w programie „Pytanie na śniadanie” TVP 2.
Udziela porad żywieniowych, przygotowuje indywidualne jadłospisy dostosowane do danej jednostki chorobowej i preferencji żywieniowych pacjenta, zgodne z trybem życia, pracy i wykonywanej aktywności fizycznej.
Życzliwa dla ludzi, chętna do niesienia im pomocy. Jest osobą pogodną, optymistycznie nastawioną do życia. Pracuje z pacjentami, umacniając ich w osiągnięciu swojego celu żywieniowego.
Mama trójki wspaniałych dzieci, prowadząca zdrową kuchnię, zgodną z porami roku, promująca aktywność fizyczną jako formę redukcji stresu.


mgr Monika Stępińska
Mgr Położnictwa i Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Położna od 26 lat.
Przypadkowo obrany zawód przerodził się w pasję, która pomimo upływu lat nie gaśnie.
"Przez lata pracy - jako położna - miałam okazję zgłębić tajniki pracy w Sali Porodowej, Szkole Rodzenia, na oddziałach Położnictwa i Neonatologii oraz Poradni Laktacyjnej i Diagnostyki Prenatalnej.
Bardzo lubię dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym oraz posiadaną wiedzą z młodymi mamami.
Prywatnie jestem matką syna z Aspergerem i psa z ADHD".
Alicja Suchcicka
Nazywam się Alicja Suchcicka, jestem nauczycielką jogi w nurcie vinyasa krama. Specjalizuję się w łagodnej jodze kobiecej (dla kobiet w ciąży, przygotowujących się do ciąży, w czasie menstruacji, odczuwających napięcie przedmiesiączkowe, w trakcie menopauzy oraz starszych). Joga to nie tylko asany (pozycje), ale także oddech, koncentracja i uważność. Wierzę, że dzięki regularnej praktyce każda z nas może lepiej poznać siebie i swoje ciało, by w efekcie dobrze czuć się sama ze sobą.